Алкоголізм

Алкоголізм

Алкоголь і алкогольна залежність – поняття в нашому житті сьогодні настільки звичайні, що здається, ніби проблема існувала завжди. Що алкоголь непереможний, виходу з запою не існує, а схильні до алкоголізму співгромадяни виживуть навіть в разі ядерної війни і будуть населяти планету разом з роботами і комахами.

Тим часом лікування, як і вихід, існує. Воно полягає в комплексному методі лікування залежності але з індивідуальним походом. Перш за все це консультація – ні до чого не зобов’язуюча на перший погляд бесіда з пацієнтом, в якій фахівець зможе оцінити психофізичний стан співрозмовника. Потім це багатопланове обстеження. І, після отримання результатів з лабораторії, фахівець зможе скласти план лікування з урахуванням “стажу”, інтенсивності вживання алкоголю і особливостей організму пацієнта. Найчастіше для складання цього плану-програми залучаються також лікарі інших спеціальностей, для лікування наслідків алкоголізму.

Поетапне методичне лікування має на увазі позбавлення від двох типів залежності, що викликаються алкоголізмом – фізична залежність і психологічна. Перша лікується за допомогою введення в організм лікарських препаратів, які очищають організм від продуктів метаболізму алкоголю, виводять шлаки і токсини. Поступово органи і системи настроюються на нормальний режим роботи, усуваються функціональні збої, викликані періодичним вживанням спиртовмісних рідин. Нормалізується центральна нервова система, завдяки чому виробляється стійкість до психологічної напруги, стресів, втоми. Поліпшується самопочуття, нормалізується сон.

Не випадково ми почали саме з фізичної залежності. Це база, фундамент алкоголізму. Як базова нота аромату духів. Те, що йде далі можна уявити собі у вигляді шлейфу – це помилково збудований комплекс проблем, які людина звикла вирішувати за допомогою алкоголю. Це його психосоматичні зв’язки з алкоголем, це психологічна залежність. Для лікування цієї залежності застосовуються класичні методи, це курси інтенсивної психотерапії і сеанси психоаналізу, аж до гіпнозу. Тут лікування підбирається індивідуально: комусь досить регулярних бесід з психологом, а деяких пацієнтів доводиться вводити в трансовий стан. Головне – ніякого натиску і насильницького впливу, найефективніша робота ведеться на підсвідомому рівні.

Крім самого пацієнта, психологи працюють також і з родичами. В період реабілітації пацієнт дуже схильний до впливу зовнішніх факторів і родичі і близькі покликані для того, щоб допомогти алкоголіку в боротьбі із залежністю. У деяких випадках практикуються спільні (тристоронні) заняття.

Лікувати алкоголізм можна. І потрібно! Для цього є безліч відпрацьованих способів і методик.

Статтi за Темою

Лiкарi за Темою